رفع خطای leverage browser caching در GTMETRIX

در این مقاله کاربردی از سایت آموزی جهت استفاده شما عزیزان به بررسی رفع خطای leverage browser caching جهت ارتقای سرعت لود وبسایت شما پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

رفع خطای leverage browser caching در gtmetrix | GTMETRIX

رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX | رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX |  رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX |  رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX |  رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX |  رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX | رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX 

احتمالا در هنگام بررسی سرعت سایت توسط Gtmetrix با خطای Leverage browser caching مواجه شده اید ، شما می توانید با ویرایش یک فایل و اضافه کردن چند خط کد به رفع خطای Leverage browser caching در gtmetrix بپردازید.

علت خطا ی Leverage  browser caching در gtmetrix

هر بار که مرورگر یک صفحه را بارگذاری می کند ، مجبور به دانلود تمام فایل های وب مانند Html و CSS و جاوا اسکریپت و تصاویر می باشد.

بعضی از وب سایت ها ممکن است تنها از چند فایل تشکیل شده باشند که اندازه های آنها کوچک باشد ( شاید در حدود چند کیلوبایت ) اما برای برخی وب سایت ها مانند Twitter و یا Instagram ممکن است حجم هر صفحه چند مگابایت شود.

  1. دانلود این فایل ها توسط کاربر مخصوصا در صورتی که یک اینترنت کند ( مانند اینترنت تلفن همراه ) داشته باشد بسیار سخت و دردناک است.
  2. هر فایل یک درخواست جداگانه برای سرور ایجاد می کند که منجر به کند شدن وب سایت خواهد شد.

با ذخیره سازی این فایل ها ( مانند تصاویر ) به صورت محلی در مرورگر کاربر ، دیگر نیازی نیست برای فایل های تکراری مرورگر هربار مجبور به دانلود آنها باشد ، با انجام این روش هنگامی که کاربر برای اولین بار سایت شما را باز می کند ، مرورگر مانند قبل تمام فایل ها را دانلود خواهد کرد ، با این حال معمولا کاربران به سمت صفحات دیگر حرکت می کنند و یا مجدد وب سایت را بازبینی می کنند ، در اینصورت فایل های که در سیستم محلی آنها ذخیره شده باشند ، به جای دانلود از سرور ، از سیستم خود آنها نمایش داده می شوند.

چگونگی فعال کردن Leverage browser caching در gtmetrix

برای فعال کردن نیاز است تا شما HTTP headers را برای تنظیم expiry times ویرایش نمایید

( برای آن تاریخ انقضا مشخص نمایید )

 رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX

پیکربندی Apache برای هدر مناسب

شما باید فایل .htaccess را ویرایش نمایید ،

پس از ورود به پنل هاست خود ( سی پنل و یا دایرکت ادمین خود ) ، روی گزینه File Manager کلیک کنید ( اگر پنل شما سی پنل است ، فراموش نکنید از سمت چپ بالا روی گزینه Setting کلیک کنید و تیک Show hidden files and diretory را علامت بزنید )

سپس فایل .htaccess را Edit نمایید و کد های زیر را به آن اضافه نمایید :

در کدهای بالا مشاهده می کنید که فایل های استاتیک سایت شما با تاریخ انقضای ۱ ساله و فایل های css و javascript شما با تاریخ انقضای یک ماهه معرفی شده اند.

شما می توانید مقادیر بالا را با توجه به نیاز خود تغییر دهید ( مانند ۱ month )

رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX

نکات مهم در رفع خطای leverage browser caching در gtmetrix | GTMETRIX

  • حتما تمام فایل های استاتیک را تنظیم نمایید.
  • تاریخ انقضا حداقل یک ماه ( توصیه می شود : access plus 1 year )
  • مقدار را بیش از یک سال تنظیم نکنید.

لطفا در فعال سازی این مورد دقت زیادی داشته باشید ، فعال سازی این امکان ممکن است باعث شود تا کاربر نتواند نسخه جدید وب سایت شما را دریافت کند و در آینده مشکلاتی برای آن ایجاد کند ( هرچند معمولا با تغییر نام فایل ها و css ها این مشکل باید رفع شود )

این نکته به ویژه زمانی اهمیت دارد که شما در حال اعمال تغییرات در سایت خود باشید ،

پس از اعمال تغییرات کاربران ممکن است نسخه قدیم را حتی به صورت ناقص مشاهده کنند.

امیدواریم با خواندن این مقاله رفع خطای leverage browser caching در gtmetrix شما دوست عزیز نیز رفع شده باشد.

مشکلات خود را در زمینه سئو و وردپرس در بخش نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

رفع خطای leverage browser caching در  GTMETRIX

رفع خطای leverage browser caching در GTMETRIX اختصاصی سایت آموزی